Language:


Zakładka 2

Liczby do stu
Wykorzystaj tablekę, aby wprowadzić wszystkie liczby od 1 do 99.

W językach, w których liczby nie występują w rodzajach należy wykorzystać lewą cześć tabelki jak pokazano na ilustracji.
W językach, w których liczby występują w rodzajach należy w lewej części tabelki podać odmianę dla rodzaju męskiego, a w prawej dla żeńskiego.

Spójnik setek i dziesiątek
W pole wprowadź słowo, które będzie występowało pomiędzy setkami oraz dziesiątkami w każdej kwocie. W języku angielskim używane jest słowo "and" (np. one hundred and twenty).

Spójnik dziesiątek
W pole wprowadź słowo, które będzie występowało pomiędzy dziesiątkami oraz jednostakmi. Nie ma potrzeby definiowania takiego słowa w języku angielskim, dlatego pole należy pozostawić puste (na przykład:five pounds forty pence lub jeśli zostanie zdefiniowane słowo "and" five pounds and forty pence).

Tekst kończ.
Wprowadź tekst, który pojawi się po kwocie (np. oznaczenie groszy). Niektórzy użytkownicy wprowadzają słowo "only" co ma zastosowanie przy wydruku czeków.

Zero
Wprowadź słowo, które będzie używane dla zera.

Drukowanie waluty
Wykorzystaj opcję, aby zdecydować czy waluta pojawi się przed czy po kwocie. W naszym przykładzie waluta pojawi się po kwocie, a przed jednostkami. Na przykład £5.40 można podać jako: pounds five forty pence lub five pounds forty pence. Nazwę waluty ("pounds" w naszym przykładzie) definiuje się w kartotece Waluty w module System.

Grosze jako
Najmniejsza jednostka to 1/100 część waluty (np. grosz, cent, pens). W ustawieniu należy określić, czy kwoty te będą drukowane jako liczby czy słownie. Najmniejszą jednostkę definiuje się w kartotece Waluty w module System.

Kwoty bez groszy
Zaznacz opcję, jeśli nie chcesz , aby drukowały się najmniejsze jednostki w kwocie słownie. Na przykład, jeśli opcja zostanie zaznaczona to dla kwoty £5.40 wydrukuje się tylko five pounds. Opcja dotyczy wydruku zarówno słownie jak
i liczbowo (inaczej niż wszystkie pozostałe opcje w tym ustawieniu). Powinna być używana tylko w przypadku walut, w których nie ma mniejszych jednostek, np. Białoruś.