Language:


Kronikowanie

System intensywnie używany, w którym dane zapisywane są często i w dużych ilościach, może sprawić problem z punktu widzenia strategii zabezpieczenia danych opartej na archiwum tekstowym tworzonym raz dziennie i/lub kopiowaniu bazy danych dwa razy dziennie. Ogromna ilość nowych danych sprawia, że archiwum tekstowe lub kopia bazy danych szybko stają się nieaktualne. Jeżeli próbujesz odzyskać system z kopii zapasowej, odtworzenie danych za okres od kiedy został utworzony ostatni plik archiwum lub kopia bazy danych może się okazać trudne i pracochłonne, jeżeli w ogóle jest możliwe. Opcja kronikowania została stworzona po to, aby rozwiązać ten problem. Jeżeli używasz tej funkcjonalności, każdy nowy rekord i każda modyfikacja zostaną zapisane w bazie danych w oddzielnym pliku dziennika. Jeżeli musisz odzyskać system ze starszej kopii bazy danych, będziesz miał możliwość wgrania dziennika. Oznacza to, że nowsze rekordy i modyfikacje zostaną zaimportowane do starszej bazy danych z pliku dziennika. Będzie to znacznie szybsze niż odtworzenie plików ręcznie bądź wydobycie ich z uszkodzonej bazy danych.

Funkcja kronikowania powinna być używana w parze z funkcją kopiowania bazy danych. Jeżeli twoja baza danych jest uszkodzona, znajdź ostatnią nieuszkodząną kopię i do niej wgraj dziennik. Nie jest możliwe zastosowanie dziennika do archiwum tekstowego. A zatem, jeżeli używasz kronikowania, powinieneś regularnie kopiować bazę danych. Archiwum tekstowe odegra wówczas znacznie mniej istotną rolę w twojej strategii zabezpieczenia danych.

Plik dziennika będzie się szybko powiększał, szczególnie jeśli będziesz importować duże ilości danych. Zatem ilość wolnej przestrzeni na twardym dysku musi być szczególnie monitorowana.

W tym rozdziale:

Zobacz też:
Wróć do: