Language:


Piesaistnes

Jebkuram HansaWorld ierakstam iespējams piesaistīt failus, piezīmes vai citus ierakstus. Pievienotos objektus sauc par piesaistnēm.

Visos ieraksta logos ir pieejama piesaistnes ikona:

Ja ierakstam jau ir izveidota piesaistne, ikona izskatīsies citādāk:

Lai apstrādātu piesaistnes, uzklikšķiniet uz ikonas (vai no Kartiņas izvēlnes izvēlieties 'Piesaistnes'). Tiks atvērts piesaistīto objektu saraksts:

Šajā logā būs pieejama sava izvēlne ‘Speciāli’, kurā iekļautas visas piesaistīšanai, apskatīšanai un dzēšanai nepieciešamās funkcijas:

Ja ieraksta kods netiek ievietots automātiski (piem., artikula kods), pirms piesaistnes izveidošanas ieraksts jāsaglabā.

Piesaistīšana ierakstiem

Lai ierakstam piesaistītu failu, atveriet nepieciešamo ierakstu un uzklikšķiniet uz piesaistnes ikonas. No izvēlnes ‘Speciāli’ izvēlieties funkciju 'Piesaistīt failu'. Tiks atvērts dialoga logs, ļaujot norādīt piesaistāmo failu. Atrodiet failu un uzklikšķiniet uz [Open]. Fails tiks piesaistīts ierakstam. Tā nosaukums tiks pievienots piesaistnes sarakstam ar kodu "Fails:". Katram ierakstam varat pievienot neierobežotu failu skaitu.

Funkcija 'Piesaistīt failu' piesaista ierakstam failu, to nokopējot mapē ar nosaukumu "Attach", kas atrodas vienā mapē ar HansaWorld programmas failu. Vairāklietotāju sistēmās mapei "Attach" jāatrodas uz servera. Tas nozīmē, ka piesaistīto failu varēsit lejupielādēt un lasīt pat tad, ja sākotnējais fails būs izdzēsts. Ja ierakstam vēlaties pievienot ļoti lielu failu, pārliecinieties (logā ‘Par HansaWorld’ apskatot brīvās vietas apjomu uz diska), ka uz cietā diska, kas satur HansaWorld programmas failu, ir pietiekoši daudz brīvas vietas. Kad fails tiek augšupielādēts uz servera, progresa josla rādīs lādēšanās gaitu.

!

Ja ierakstiem vēlaties piesaistīt failus, mapei "Attach" jāatrodas vienā mapē ar HansaWorld programmas failu. Mapes "Attach" failiem nedrīkst mainīt nosaukumu.

Failu atvēršana

Ierakstam piesaistītu failu var atvērt divējādi. Lai arī kuru metodi izvēlēsities, tiks atvērts dialoga logs ‘Save’, jautājot norādīt vietu, kur saglabāt failu.
  1. Piesaistnes sarakstā divreiz uzklikšķiniet uz faila. Kad fails ir saglabāts uz cietā diska, pēc noklusējuma tiks atvērta pārlūkprogramma tā, lai failu varētu atvērt ar atbilstošās programmas palīdzību (citādāk uz Macintosh datoriem).

  2. Piesaistnes sarakstā uzklikšķiniet uz faila un no izvēlnes ‘Speciāli’ izvēlieties funkciju ‘Lejupielādēt failu’. Fails tiek saglabāts uz cietā diska, bet netiks automātiski atvērts.

Piezīmju piesaistīšana ierakstiem

Ierakstiem ir iespējams pievienot piezīmes un komentārus. Lai to izdarītu, atveriet ieraksta logu un uzklikšķiniet uz piesaistnes ikonas. No izvēlnes ‘Speciāli’ izvēlieties 'Veidot piezīmi'. Tiks atvērts logs, kurā varēsit ievadīt savu komentāru.

Uzklikšķiniet uz [Saglabāt], lai to saglabātu. Piezīme būs redzama piesaistnes logā ar kodu "Piezīme:". Ja vēlaties piezīmei piešķirt nosaukumu, skatiet sadaļu Piesaistnes nosaukumu maiņa. Katram ierakstam varat pievienot neierobežotu piezīmju skaitu.

Ierakstu atvēršana un labošana

Ierakstam piesaistīto piezīmi vai komentāru var atvērt divējādi:
  1. Uzklikšķinot uz piezīmes piesaistņu sarakstā un no Kartiņas izvēlnes izvēloties ‘OK’;

  2. Divreiz uzklikšķinot uz piezīmes piesaistņu sarakstā.
Neatkarīgi no izvēlētās metodes, piezīme tiek atvērta jaunā logā, kur varat to lasīt un labot.

Piezīmju drukāšana

Ierakstam pievienotu piezīmi vai komentāru var izdrukāt kopā ar ierakstu. Piemēram, rēķinam pievienotu piezīmi var izdrukāt rēķina dokumentā. a ierakstam pievienotas vairākas piezīmes, tiks izdrukāta tikai pirmā piezīme.

Ja vēlaties šādā veidā izdrukāt piezīmes un komentārus, formas veidnē jāiekļauj lauks 'Piezīme'. Sīkāku informāciju skatiet šeit.

Piezīmes nosaukuma mainīšana

Ja ierakstam ir pievienots fails, tā nosaukums tiks rādīts piesaistņu sarakstā. Ja ierakstam tiek pievienota piezīme, tai sarakstā uzreiz netiek piešķirts savs nosaukums.

Ja vēlaties failu vai piezīmi pārdēvēt, iezīmējiet to piesaistņu sarakstā un no izvēlnes ‘Speciāli’ izvēlieties funkciju 'Labot saites komentāru'. Tiks atvērts logs, kurā varēsit ievadīt jaunu nosaukumu.

Uzklikšķiniet uz [Saglabāt], lai saglabātu, un aizveriet logu, vai uzklikšķiniet uz [Atcelt], ja izmaiņas nevēlaties saglabāt. Lai izmaiņas tiktu rādītas, iespējams nāksies aizvērt un vēlreiz atvērt piesaistnes sarakstu.

Ierakstu piesaistīšana citiem ierakstiem

Varat piesaistīt vienus ierakstus citiem, pārvelkot tos no viena reģistra pārskata loga un nometot uz cita ieraksta piesaistnes ikonas. Piemēram, lai rēķinam piesaistītu klienta kartiņu, vispirms atveriet rēķina ieraksta logu, tad logu ‘Kontakti: Pārskats’. Sarakstā izvēlieties nepieciešamo klientu, uzklikšķiniet uz tā numura un pārvelciet to uz rēķina piesaistnes ikonas. Klienta ieraksts būs redzams rēķina piesaistnes sarakstā. Vai arī, ja klienta kartiņa ir atvērta uz ekrāna, varat pārvilkt tās piesaistnes ikonu uz rēķina piesaistnes ikonas.

Pēc tam, apskatot klienta kartiņu iepriekšējā piemērā, iespējams vēlēsities redzēt, kuriem ierakstiem vēl tā ir piesaistīta. Atveriet piesaistņu sarakstu un no izvēlnes ‘Speciāli’ izvēlieties funkciju 'Rādīt saites'. Ieraksti, kuriem pievienots klients, tiks parādīti zem punktotas līnijas.

Pievienot ierakstu atvēršana

Ierakstu, kas ir pievienots citam ierakstam, var atvērt trijos veidos:
  1. piesaistnes sarakstā uzklikšķiniet uz ieraksta un no izvēlnes ‘Speciāli’ izvēlieties 'Atvērt ierakstu';

  2. piesaistnes sarakstā uzklikšķiniet uz ieraksta un no izvēlnes ‘Kartiņa’izvēlieties 'Saglabāt' (vai nospiediet Enter);

  3. piesaistnes sarakstā divreiz uzklikšķiniet uz ieraksta..
Visos trijos gadījumos piesaistītais ieraksts tiks atvērts savā logā, kur to var lasīt vai labot kā parasti.

Dzēšana

Lai no ieraksta izdzēstu jebkura tipa piesaistni, sarakstā to iezīmējiet un no izvēlnes 'Speciāli' izvēlieties funkciju 'Dzēst'.

Ierakstu pievienošana e-pasta vēstulēm

Ierakstus e-pasta vēstulēm var piesaistīt divējādi:
  1. No pārskata loga pārvelciet ierakstu uz izveidotas vēstules piesaistnes ikonas kā aprakstīts sadaļā Ierakstu piesaistīšana citiem ierakstiem.

  2. Ja e-pasta vēstule vēl nav izveidota, atveriet piesaistāmo ierakstu un uzklikšķiniet uz tā piesaistnes ikonas. No izvēlnes ‘Speciāli’ izvēlieties funkciju 'Veidot e-pastu'. iks atvērta jauna vēstule. Rakstiet to, kā parasti, un saglabājiet. Jaunā e-pasta vēstule tiks pievienota ierakstam automātiski, un tās saņēmējs varēs atvērt ierakstu, izmantojot izvēlnes Speciāli funkciju 'Rādīt saites'.
Neaizmirstiet, ka e-pasta vēstules pašas ir ieraksti. Tāpēc arī tos var pievienot citām vēstulēm vai ierakstiem. Šajā sadaļā aprakstītās funkcijas attiecas kā uz e-pasta vēstulēm, tā uz pārējiem ierakstiem.

Par e-pasta vēstulēm vairāk lasiet šeit.

Viena ieraksta piesaistnes kopēšana uz citu

No viena ieraksta uz citu varat kopēt jebkuru piesaistni šādi:
  1. Atveriet ierakstu, kam ir piesaistne (oriģinālierakstu), un uzklikšķiniet uz tā piesaistnes ikonas.

  2. Atveriet to ierakstu, uz kuru gatavojaties pārsūtīt piesaistni (mērķa ierakstu).

  3. Pārvelciet piesaistni no piesaistnes saraksta uz mērķa ieraksta piesaistnes ikonas (vai tā piesaistnes sarakstu).

  4. Pārvelkot piesaistni, turiet nospiestu taustiņu Shift, ja nevēlaties izņemt piesaisti no sākotnējā ieraksta.

Piesaistnes arhivēšana

Ja ierakstam ir daudzas piesaistnes, varat tās arhivēt. Arhīvs ir mape, kurā ietilpst visu tipu piesaistnes un citi arhīva faili.
  1. Atveriet piesaistņu sarakstu.

  2. No izvēlnes ‘Speciāli’ izvēlieties 'Veidot arhīvu'. Piesaistnes saraksta augšā tiks izveidots jauns arhīvs ar nosaukumu "Arhīvs: Jauns".

  3. Velciet piesaistītos objektus un nometiet tos mapē "Arhīvs: Jauns".

  4. Ja vēlaties strādāt ar piesaistni, kas atrodas arhīvā, divreiz uzklikšķiniet uz arhīva mapes. Tiks atvērts jauns logs, parādot arhīvā esošo piesaistnes objektu sarakstu. Logam ir tādas pašas īpašības, opcijas un funkcijas kā piesaistnes galvenajam sarakstam, tādējādi varēsit ar tām strādāt, kā aprakstīts iepriekšējās sadaļās.

  5. Ja vēlaties mainīt arhīva nosaukumu, vispirms atveriet to, kā aprakstīts 4. solī, un tad no izvēlnes ‘Speciāli??? izvēlieties 'Pārdēvēt arhīvu'.

    Ievadiet jauno arhīva nosaukumu un uzklikšķiniet uz [Saglabāt]. Iepriekšējā nosaukuma "Jauns" vietā parādīsies jaunais nosaukums gan arhīva nosaukuma joslā, gan piesaistnes galvenajā sarakstā:

  6. Piesaistni no arhīva var izdzēst divējādi. Ja vēlaties, lai piesaistne paliktu pievienota ierakstam, pārvelciet to uz piesaistnes galveno sarakstu vai uz citu arhīvu. Lai piesaistni izdzēstu pavisam, uzklikšķiniet uz tās un no izvēlnes ‘Redaktors’ izvēlieties funkciju 'Dzēst'..

  7. Lai izdzēstu arhīvu, uzklikšķiniet uz tā piesaistnes galvenajā sarakstā un no izvēlnes ‘Redaktors’ izvēlieties 'Dzēst'. Iespējams izdzēst tikai tukšus arhīvus. Lai iztukšotu arhīvu, tā saturs jāizdzēš objektu pa objektam, kā aprakstīts 6. solī.