Pēc instalēšanas
HansaWorld direktorijā ir šādi faili:

Attēlā ir redzama Windows 98 mape: tās izskats un failu un mapju skaits varētu nedaudz atšķirties atkarībā no datora tipa, operētājsistēmas versijas un dažiem citiem parametriem, kurus izmantojat. Piemēram, šajā attēlā redzami visi failu paplašinājumi. Jūsu datorā jābūt daļai vai visiem šiem failiem:
- HansaWorld programma, kas sastāv no programmas faila "Hansa.exe" vai "Hansa32" (Windows), "Hansa /PPC" (Macintosh OS9) vai Hansa OSX (Macintosh OS X). Atsevišķos gadījumos šī faila nosaukums var būt arī "Server32".
- “hob” mape ar valodas un citiem failiem. Tai jāatrodas vienā mapē vai direktorijā ar HansaWorld programmas failu. Dažos instalēšanas gadījumos arī „hal??? mape, ko izmanto tam pašam nolūkam, kā iepriekšējo mapi.
- “DBDEF.TXT” fails, kuru HansaWorld izmanto, lai importētu dažus pamatdatus, izveidojot jaunu datu bāzi. Kad tiek veidota jauna datu bāze, šim failam jāatrodas vienā mapē ar programmu.
- “Default.txt” fails, kuru HansaWorld izmanto, lai importētu dažus pamatdatus, izveidojot jaunu Kompāniju. Kad tiek veidota jauna Kompānija, šim failam jāatrodas vienā mapē ar programmu. Kompānijas un datu bāzes ir aprakstītas šeit.
- „setup” mapē atrodas dažādi faili ar uzstādījumu paraugiem, ???Konti.TXT” failā ietilpst kontu plāns, bet ???DokumentuFormas.txt” ietilpst rēķinu un citu formu veidnes. Ja vēlaties tās izmantot, rīkojieties saskaņā ar sadaļas Jaunas kompānijas veidošana norādījumiem, lai sākumā izveidotu jaunu datu bāzi un tad importētu šos parametrus. Šo failu nosaukums un izveidošana katra valstī var atšķirties. Dažos instalēšanas gadījumos šie faili atradīsies mapē ar nosaukumu "setup".
- Demo datu bāzes kopijas fails praktizēšanās nolūkiem ("DemoData2003.TXT"). Tajā iekļauts arī kontu plāns un citi parametri, kas atrodas arī iepriekšējā punktā aprakstītajos failos. Lai izmantotu demo datu bāzi, rīkojieties saskaņā ar norādījumiem sadaļā Datu atjaunošana no rezerves kopijām, kurā aprakstīta jaunas datu bāzes izveidošana un rezerves failu importēšana. Dažos instalēšanas gadījumos šis fails atradīsies mapē ar nosaukumu "setup".
- “Attach" mapei jābūt izveidotai, ja vēlaties ierakstiem pievienot failus. Par piesaistnēm sīkāk skaidrots šeit. Vairāklietotāju instalācijās šī mape jāveido uz servera datora.
- “Backup” mape jāizmanto ikdienas rezerves kopiju failu saglabāšanai.
- Linux instalācijās būs divas papildu mapes “PS" un “Scripts”.
Ja vēlaties izmantot specifiskas funkcijas, tad ir jābūt izveidotām šādam mapēm, kas citos gadījumos nav nepieciešamas:
- „Halcust” mape satur speciālus (HAL) failus (piem., pielāgotas atskaites). Tam ir jāatrodas uz servera un uz visiem klientu datoriem, kas izmantos šos specifiskos failus.
- Vairāku lietotāju instalācijās izmantojot FTP servera iekārtu, uz servera datora ir jābūt mapei "Shared". To izmantos pēc noklusējuma to failu uzglabāšanai, kam var piekļūt FTP klientu datori. Konfigurējot FTP serveri, norādiet, ja mapi ir paredzēts lietot citiem nolūkiem. sīkāk lasīt šeit.
- Ja izmantosiet HansaMail ārējā e-pasta nosūtīšanai un saņemšanai (t.i. saziņai ar parastajā e-pasta programmām ārpus HansaWorld tīkla), tad ir jābūt uzstādītam „Tmp” failam. HansaWorld ārējā vārtejā tiek uzglabātas e-pasta piesaistnes, ko lejupielādē no POP3 servera pirms nosūtīšanas uz "Attach" mapi, ka arī tās piesaistnes, ko pārlādēs uz SMTP serveri. Periodiski „Tmp” mapes saturs ir jāizdzēš.
- Mapē „Web” atrodas valodas un citas faili, kas ir vajadzīgi, lai varētu izmantot HansaWorld interneta veikalu. Šai mapei ir jāatrodas uz servera datora.
- Mapē „Webcust” glabā attēlus, ko izmanto interneta veikalā (piem., to artikulu attēli, ko jūs pārdodat). Šai mapei ir jāatrodas uz servera datora.