Language:


Darba virsma

Tāpat kā jebkuram ierakstam iespējams pievienot failus, piezīmes vai citus ierakstus (skat. šeit), varat tos pievienot arī Bāzes logam. Tie tiks ievietoti bāzes loga labajā pusē, ko sauc par darba virsmu. Varat tur ievietot arī svarīgus ierakstus, dokumentus, apkalpošanas funkcijas, sagatavošanas un reģistrus. Šim nolūkam varat konfigurēt savu darba virsmu tā, lai uzreiz piekļūtu tām HansaWorld vietām, kuras ir vissvarīgākās (t. i., lai nevajadzētu mainīt moduli, meklēt ierakstus pārskata logos vai atskaišu sarakstu logos). Personīgā darba virsma ir līdzīga grāmatzīmju sarakstam pārlūkā.

Ja vēlaties izmantot personīgo darba virsmu, jāizveido sava pastkastīte. Sīkāku informāciju par pastkastītes veidošanu skatiet šeit. Vairāklietotāju sistēmā katram lietotājam, kas vēlas izmantot darba virsmu, jāizveido sava pastkastīte.

!

Ja vēlaties izmantot darba virsmu, jums ir jāizveido sava pastkastīte.


Tiklīdz izveidosit pastkastīti, bāzes loga nosaukuma joslā tiks rādīts jūsu vārds, bet darba virsmas saturs tiks rādīts bāzes loga labajā pusē:

Personīgās darba virsmas saturs citiem lietotājiem nav pieejams. Ja jūsu datorā programmai pieslēgsies cits lietotājs, izmantojot bāzes loga pogu [Pieslēgties], jūsu personālās darba virsmas vietā tiks rādīta viņa darba virsma.

Personīgās darba virsmas ieraksti

Ierakstus personīgajai darba virsmai var pievienot šādi:
  1. No pārskata loga pārvelkot ierakstu un nometot personīgajā darba virsmā. Piemēram, lai darba virsmai piesaistītu klienta kartiņu, atveriet logu ‘Kontakti: Pārskats’ un sarakstā atrodiet nepieciešamo klientu. Uzklikšķiniet uz klienta numura un pārvelciet to uz darba virsmas.

  2. Atverot ierakstu un pārvelkot tā piesaistnes ikonu uz personālo darba virsmu.

  3. Atverot ierakstu un no izvēlnes ‘Kartiņa' izvēloties funkciju ‘Pievienot arhīvam’. Pirms šīs funkcijas izmantošanas ierakstam vismaz vienreiz ir jābūt saglabātam (t. i., loga nosaukumam jābūt vai nu 'Pārskats', vai 'Izmainīts, bet ne 'Jauns').
Darba virsmā ieraksti tiek rādīti ar atbilstošā reģistra nosaukumu, kam seko ieraksta kods. Piemēram, objekts “Rēķins: 2800003”, kur 25000 ir rēķina numurs.

Attēlā ir redzams, ka darba virsmā var būt arī dažādu kompāniju ieraksti. Ja aktīvā kompānija ir “1” (redzams bāzes loga nosaukuma joslā, blakus pašreizējā lietotāja vārdam). "1" ir datu bāzes parauga kompānijas īsais nosaukums. Darba virsmas objekts (“2:Rēķins: 2800003”) kompānijai “1” piederošs rēķins (meitas uzņēmums). Jebkurš ieraksts, kas nepieder kompānijai, kurā strādājat, tiks rādīts personālajā darba virsmā ar kompānijas īso nosaukumu reģistra nosaukuma priekšā. Tādējādi, kā redzams piemērā, ja pašreizējais lietotājs izietu no HansaWorld un pārstartētu to, izvēloties kompāniju “2", tad Rēķins: 2800003 u. c. personālajā darba virsmā tiktu rādīts kā “1: Rēķins: 2800003”, bet Rēķins 25001 tiku rādīts vienkārši kā “Rēķins: 25001”.

Personīgajai darba virsmai piesaistītu ierakstu var atvērt trijos veidos:

  1. darba virsmā uzklikšķiniet uz ieraksta un no izvēlnes ‘Speciāli’ izvēlieties ‘Atvērt ierakstu’;

  2. darba virsmā uzklikšķiniet uz ieraksta un no izvēlnes ‘Kartiņa’ izvēlieties ‘Saglabāt’ (vai nospiediet Enter);

  3. darba virsmā divreiz uzklikšķiniet uz ieraksta.
Visos trijos gadījumos ieraksts tiks atvērts savā logā, kur varēsit to lasīt un labot kā parasti. Ja vēlaties atvērt ierakstu, kas pieder citai kompānijai, pirms ieraksta atvēršanas tiks prasīts pieslēgties attiecīgajai kompānijai.

Sagatavošanas, atskaites, dokumenti un apkalpošana

Lai uz darba virsmu pārvilktu sagatavošanu, atskaiti, dokumentu vai apkalpošanas funkciju, atveriet vajadzīgo saraksta logu un pārvelciet atbilstošo saraksta vienību uz darba virsmu. Šo metodi var izmantot importa un eksporta funkcijām.

Piemēram, lai uz personīgo darba virsmu pārvilktu atskaiti 'Neapmaksāto rēķinu pārskats' (kā attēlots piemērā), vispirms izvēlieties moduļu izvēlni un sarakstā uzklikšķiniet uz moduļa 'Realizācija', tad no faila izvēlnes izvēlieties 'Atskaites' (vai bāzes logā uzklikšķiniet uz [Atskaites]). Sarakstā uzklikšķiniet uz 'Neapmaksāto rēķinu pārskats' un pārvelciet to uz darba virsmu.

Lai uzsāktu darbu sagatavošanā, atskaitē, dokumentā vai ar kādu no apkalpošanas funkcijām, izmantojiet vienu no metodēm:

  1. Uzklikšķiniet uz ieraksta darba virsmā un no izvēlnes 'Speciāli' izvēlieties 'Atvērt ierakstu';

  2. Darba virsmā uzklikšķiniet uz ieraksta un izvēlnē 'Kartiņa' uzspiediet uz 'Saglabāt' (vai uzpiediet Enter taustiņu);

  3. Darba virsmā divreiz uzklikšķiniet uz ieraksta.

Reģistri personīgajā darba virsmā

Lai darba virsmā ievietotu reģistru, pārvelciet to no bāzes loga uz darba virsmu. Piemēram, lai ievietotu rēķinu reģistru darba virsmā ( kā redzams piemērā), vispirms no moduļu izvēlnes atveriet Realizācijas moduli. Bāzes logā uzklikšķiniet uz funkciju pogas [Rēķini] un pārvelciet to uz darba virsmu.

Lai strādātu ar kādu no reģistriem, izmantojiet vienu no šīm metodēm:

  1. Darba virsmā uzklikšķiniet uz objekta un no izvēlnes ‘Speciāli’ izvēlieties ‘Atvērt ierakstu’;

  2. darba virsmā uzklikšķiniet uz objekta un no izvēlnes ‘Kartiņa’ izvēlieties ‘Saglabāt’ (vai nospiediet Enter);

  3. Divreiz uzklikšķiniet uz objekta.
Visos trijos gadījumos attiecīgajam reģistram tiks atvērts normāls pārskata logs. Ja, kā iepriekš redzamajā attēlā, datu bāzē ir vairākas kompānijas, pārskata logā būs redzami visi aktīvās kompānijas reģistra ieraksti.

Piezīmes un komentāri personīgajā darba virsmā

Darba virsmai varat pievienot piezīmes un komentārus. Lai to izdarītu, bāzes logā no izvēlnes ???Speciāli’ izvēlieties funkciju 'Veidot piezīmi'. Tiks atvērts logs, kurā varēsit ievadīt savu komentāru.

Uzklikšķiniet uz [Saglabāt], lai to saglabātu. Pēc tam personālajā darba virsmā tiks parādīta piezīme ar kodu "Piezīme:". Ja vēlaties tai piešķirt nosaukumu, norādījumus skatiet sadaļā Darba virsmas objektu nosaukuma mainīšana. Darba virsmā varat ievietot neierobežoti daudz piezīmju.

Darba virsmā piesaistītu piezīmi vai komentāru var lasīt divējādi:

  1. darba virsmā uzklikšķiniet uz piezīmes un no izvēlnes ‘Kartiņa’ izvēlieties ‘Saglabāt’;

  2. darba virsmā divreiz uzklikšķiniet uz piezīmes.
Visos trijos gadījumos piezīme tiks atvērta savā logā, kur varēsit to lasīt un labot kā parasti.

Objektu nosaukumu mainīšana

Ievietojot personīgajā darba virsmā failu, tā nosaukums tiks parādīts piesaistnes sarakstā, taču, ievietojot piezīmi, sarakstā tai netiek piešķirts nosaukums.

Ja vēlaties failu vai piezīmi pārdēvēt, iezīmējiet to personālajā darba virsmā un no izvēlnes 'Speciāli' izvēlieties funkciju 'Labot saites komentāru'.Tiks atvērts logs, kurā varēsit ievadīt jauno nosaukumu.

Uzklikšķiniet uz [Saglabāt] un aizveriet logu, vai uzklikšķiniet uz [Atcelt], ja nevēlaties saglabāt izmaiņas.

Objektu dzēšana no darba virsmas

Lai izdzēstu jebkāda tipa objektu no personālās darba virsmas, iezīmējiet to un no izvēlnes 'Redaktors' izvēlieties funkciju 'Dzēst'.

Objektu arhivēšana

Ja darba virsmā ir daudz objektu, varat tos arhivēt. Arhīvs ir mape, kurā ietilpst dažādu tipu piesaistnes un citi arhīvi.
  1. Aktivizējiet bāzes logu, uzklikšķinot uz tā, un uzspiediet taustiņu kombināciju Ctrl-M/⌘-M vai no izvēlnes ‘Fails’ izvēlieties 'Bāzes logs'.

  2. No izvēlnes ‘Speciāli’ izvēlieties funkciju ‘Veidot arhīvu’. Tas būs redzams personīgās darba virsmas augšpusē ar nosaukumu "Arhīvs: Jauns".

  3. Pārvietojiet attiecīgos objektus uz arhīva mapi, izmantojot vilkt un nomest metodi.

  4. Ja vēlaties strādāt ar objektu, kas atrodas arhīvā, divreiz uzklikšķiniet uz arhīva. Tiks atvērts jauns logs ar arhīva objektu sarakstu. Šim logam ir tādas pašas īpašības, opcijas un funkcijas kā piesaistņu sarakstam, tāpēc varat ar to strādāt tā, kā aprakstīts sadaļā Piesaistnes arhivēšana.

  5. Ja vēlaties arhīvam mainīt nosaukumu, vispirms atveriet to, kā aprakstīts 4. solī, un no izvēlnes ‘Speciāli’ izvēlieties 'Pārdēvēt arhīvu'.

    Ievadiet jauno arhīva nosaukumu un uzklikšķiniet uz [Saglabāt]. Jaunais nosaukums nomainīs tekstu "Jauns" gan arhīva nosaukuma joslā, gan darba virsmā:

  6. Objektu no arhīva var izdzēst divējādi. Pirmkārt, varat to pārvilkt uz darba virsmu vai uz citu arhīvu. Otrkārt, lai objektu izdzēstu pavisam, uzklikšķiniet uz tā un no izvēlnes ‘Redaktors’ izvēlieties funkciju 'Dzēst'.

  7. Lai izdzēstu arhīvu, darba virsmā uzklikšķiniet uz tā un no izvēlnes ‘Redaktors’ izvēlieties funkciju 'Dzēst'. Izdzēst var tikai tukšus arhīvus. Lai iztukšotu arhīvu, varat tā saturu izdzēst objektu pa objektam, kā aprakstīts 6. solī.