Ieprogrammētās operācijas
Vēlreiz jāatgādina, ka svarīga ir regulāra rezerves kopiju veidošana, jo HansaWorld tāpat kā visās pārējās finanšu programmās tiek izmantota viena datu bāze, kurā glabājas informācija par visiem klientiem, rēķiniem, galveno grāmatu utt., un šī faila zaudēšanas gadījumā pazudīs visa grāmatvedības uzskaites un klienta informācija, nevis tikai viens dokuments.
Lai atvieglotu šo uzdevumu, programmā ir pieejama ieprogrammēta operācija, kura nodrošina datu bāzes failu automātisku veidošanu katru dienu. Lai norādītu, kad šāds fails jāizveido un kur jāglabā, rīkojieties, kā norādīts tālāk tekstā. Vairāku lietotāju sistēmās šīs darbības ir jāveic tikai un vienīgi uz servera datora.
- Bāzes logā uzklikšķiniet uz [Moduļi] un izvēlieties ‘Tehniskie parametri’. Vairāklietotāju sistēmās to var izdarīt uz servera datora, kad tam nav pieslēdzies neviens cits lietotājs. Lai piekļūtu pogai [Moduļi], no izvēlnes 'Fails' izvēlieties funkciju ‘Beigt, atceļot serveri startējot’ un pārstartējiet programmu.
Ja to izdarīt uz servera nav iespējams (piem., tam nav grafiskā interfeisa vai tas atrodas citā ēkā), varat izmantot klienta datoru. Pieslēdzieties sistēmai (jums jābūt personai ar pieejas tiesībām Tehnisko parametru modulim (sīkāku informāciju skatiet nodaļā “Sistēmas modulis”, kur aprakstīta sagatavošana Personu grupas).
Ja Tehnisko parametru modulis nav pieejams viena lietotāja sistēmas moduļu sarakstā, iespējams, ka Sistēmas moduļa sagatavošanā Konfigurācija neesat norādījuši savas pieejas tiesības.
- Uzklikšķiniet uz ikonas [Sagatavošanas]. Atvērtajā sarakstā divreiz uzklikšķiniet uz 'Ieprogrammētās operācijas'. Tiks atvērts šāds logs:

- Norādiet laiku (kad jāveic datu bāzes rezerves faila veidošana) – ieteicams tādu, kad programmu neviens nelieto. Jāizmanto 24 stundu uzskaites sistēma, un stundas no minūtēm jāatdala ar kolu (:). Noteiktajā laikā tiks izveidots rezerves kopijas fails, pat ja HansaWorld vēl būs pieslēgušies lietotāji. Tomēr šādā gadījumā lietotāju veiktās darbības programmā notiks daudz lēnāk, līdz tiks pabeigta arhivēšana. Tāpēc ieteicams norādīt laiku pēc darba laika beigām, lai nevienam nesagādātu neērtības.
- Norādiet mapi, kurā uz cietā diska tiks saglabāti rezerves kopijas faili. Ja nekas netiks norādīts, tie tiks saglabāti vienā mapē ar HansaWorld programmas failu.
Nākamajā piemērā ir redzama pareiza sintakse Windows un Macintosh lietotājiem. Rakstzīme “\” vai “/”tiek izmantota kā mapju nosaukumu atdalītājzīme Windows, Linux vai Mac OS X operētājsistēmā, bet rakstzīme “:” tiek izmantota Mac sistēmā. Ievērojiet, ka atdalītājzīme tiek lietota arī kā ceļa pēdējā rakstzīme.
Rezerves kopijas faili tiks saglabāti uz cietā diska mapes. Visi rezerves kopiju faili šajā mapē tiek uzskaitīti importējamo failu sarakstā, kas noder, ja rodas nepieciešamība atjaunot failus no rezerves kopijas. Lietojot Windows XP, Linux vai Mac OS X operētājsistēmu, to var izdarīt, izmantojot atbilstošo ceļu:
- backup/
Lietojot Mac OS 9, varat izmantot tikai absolūto ceļu:
- hard disk:hansa:backup:
Ja rezerves failu vēlaties saglabāt citā vietā, izmantojiet absolūtos ceļus ar šādu sintaksi:
- Windows
- c:/samplefolder1/samplefolder2/backup/
- Mac OS 9
- hard disk:samplefolder1:samplefolder2:backup:
- Mac OS X
- /samplefolder1/samplefolder2/backup/
Ievērojiet, ka, pieļaujot kļūdu (piemēram, tiek norādīta neesoša mape), ir iespējams, ka rezerves kopija netiks izveidota vispār.
- Pogu joslā uzklikšķiniet uz [Saglabāt], lai saglabātu arhīva iestatījumus.
Ieprogrammējot rezerves kopijas automātisku veidošanu, kā norādīts iepriekš, katru dienu noteiktajā laikā tiks automātiski izveidots jauns rezerves kopijas fails. Tā nosaukums sastāvēs no “TBDDMMGG.TXT”, kur “DDMMGG” attēlos attiecīgo datumu. Failā būs iekļauts arhīva komentārs, kurā parādīts, ka tas ir izveidots automātiski, un tā izveidošanas datums un laiks.